Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vetlanda IB P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vetlanda IB P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Då var det dags igen. Vi har hand om caféet i Hasses sportcenter. För detta får vi pengar till vårat lag. För att få ihop denna helgen som innehåller massa matcher, gymnastiktävling och USM i handboll så behöver alla hjälpas åt.
Vi har gjort ett schema för café och sekretariat. Har försökt tillgodose alla de olika önskemål vi fått in. Byt med varandra om ni inte kan.
Gällande sekretariatet denna helg - schema för vilka matcher grabbarna spelar finns inte. Så skulle ni behöva byta får ni höra med Cicci om vilka ni kan kolla med.
Fredag:
18.30-21.00 Elias
Lördag:
08.00-10.30 Oscar Sixten
10.30-13.00 Samin Olle A
13.00-15.30 Walter Alfred
15.30-18.00 Patric Wilmer
Söndag:
09.00-11.30 Abbe Elias
11.30-14.00 Axel Ebbe
14.00-16.30 Harry Olle S
16.30-19.00 Caspian Filip
Sekretariat:
Fredag 10/10: Harry, Samin och Ebbe
Söndag 12/10: Olle S, Herman?? och Sixten
Träning | 1 okt, 16:15 |
Föräldramöte | 1 okt, 17:15 |
Kick off - innebandysäsongen! | 5 okt, 11:00 |
Träning | 6 okt, 16:15 |
Träning | 8 okt, 16:15 |
Hello! Vi är tyvärr bortrest denna helg 10-12/10 så vi skulle behöva att någon tar vårt kioskpass och sekretariat-pass 🙈 finns det någon som kan ställa upp så vore vi väldigt tacksamma 🙏
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraJag jobbar på lördag. Är det nån som kan byta passet som Patric har. Vi kan sista passet på lördag och hela söndagen.
Rapportera
Hej håkan ja kan nog byta me er om ni vill ta sista passet på lördagen?
RapporteraRapportera
Hej Belma, vi kan ta sista passet på lördag
RapporteraRapportera
Då har jag bytt era pass.
RapporteraRapportera
Hej igen!
RapporteraVi förstår att det inte är lockande att någon ska ta på sig två kioskpass 😝 men kanske någon familj kan stå två personer på sitt pass för att frigöra en annan familj som kan tiden vi skulle haft istället? Det var ok med ledarna att göra så. Så första frågan då, skulle någon kunna byta till vårt pass? Andra frågan därefter, är det ok med de andra att de kommer två då? Tack på förhand 🙏☺
Rapportera
Hej. Jag kan ta eran tid på Söndagen Linda!
RapporteraRapportera
Löser du/ ni nån annan till seket. Så tar jag kiosken med Cicci.
RapporteraRapportera
Åh tack snälla 🙏
RapporteraJa precis, någon som kan ta sekretariatet på söndag? 😝
Rapportera
Vi löser omfördelning av sekretariatet på föräldramötet på onsdag.
RapporteraRapportera
Har match med molly på söndagen, men kan ta seket på fredagen om någon annan kan ta söndagen..
RapporteraRapportera
Ni vet inte riktigt än vilken av matcherna era barn spelar, så gör inget om vi avvaktar lite.
RapporteraRapportera
Tack så bra
RapporteraRapportera