Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vetlanda IB F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vetlanda IB F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej. Då vi är anmälda till en cup I Warberg i slutet på säsongen så krävs det ganska mycket pengar😃 klubben står för anmälningsavgiften men det tillkommer en avgift per spelare på ca 1000 kr.
Vi ledare har kollat olika alternativ och tror att det smidigaste och bästa sättet är att sälja bingolotter till uppesittarkvällen 23 dec. De flesta spelar detta och det ger en bra slant tillbaka direkt in i lagkassan.
Vi tror att detta är väldigt lättsålt. Tjejerna kanske kan knacka på hos grannar, fråga släkt och vänner. Vi föräldrar kan sälja på jobbet. Dessa lotter kostar 100 kr och 41 kr går direkt till laget.
Hur många skall då säljas? Vi tänker att 10 st per spelare inte är svårt alls att sälja. Man får givetvis ta fler om man vill såklart.
Dessa kommer redan nästa vecka så de kommer att delas ut så fort de kommer så vi är ute i god tid innan alla andra börjar sälja 😃
Hör av mig vilken träning som dessa kommer att delas ut vid. Redovisning sker via swish till mig men mer info kommer om det när ni får era lotter.
Hoppas alla känner att detta är ett okej sätt att få in pengar till cupen 😃
| Träning | 28 sep, 16:15 |
| Träning | 1 okt, 17:45 |
| Träningsmatch | 4 okt, 12:30 |
| Träning | 5 okt, 16:15 |
| Träning | 8 okt, 17:45 |
|
|
KLUBBHUSET |
| 15 sep | TRÄNINGSTIDER 26-27 |
De blir kanon! 👍
RapporteraRapportera
Toppen 👏
RapporteraRapportera
Super!
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera