Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västra Mark P11-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västra Mark P11-12.
P11-12
Följ oss för uppdateringar
Nu har vi börjat höstsäsongen. Varit en bra vårsäsong. Med det bästa avslutet med vinsten i Åsa cupen.
Vi kommer fortsätta på samma inslagen väg med träningsstatistik. Men vi har ju märkt att det är en väldigt svår serie vi spelar i. Så med det kommer vi oxå se på vilka positioner vi behöver tillsätta till matcherna.
Så vissa kommer spela fler matcher än andra men alla kommer få spela.
Sen får vi utvärdera detta upplägg efter säsongen. Men så här kommer det bli nu på hösten.
Mvh Tränarna
| Byttorps IF Grön (hemma) | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 13 maj, 17:45 |
| Träning | 18 maj, 17:45 |
| Träning | 20 maj, 17:45 |
| Kronängs IF (borta) | 24 maj, 16:00 |
Hej, jag har sagt det flera ggr och säger det igen att jag är så grymt tacksam för ert engagemang ni tränare har i detta och jag ifrågasätter inte er önskan om att ”vinna”… men… vilken taktik har ni för att hålla uppe motivationen och känslan som ett team för de som vet att de inte får spela lika mkt? Hur blir dom informerade?
RapporteraSom för alla andra, vuxen som ung, så ju mindre kred/betalt man får ju mindre motiverad blir man… (match-tid är ju ungdomarnas känsla av belöning)
Vill bara veta så jag vet hur jag skall agera…
Rapportera