Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Varbergs BoIS FC P15 (födda 2010)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Varbergs BoIS FC P15 (födda 2010).
P15 (födda 2010)
Följ oss för uppdateringar
Under dagens teoripass presenterade vi de nya riktlinjerna som börjar gälla fr.o.m nu. Läs gärna igenom dessa tillsammans (framförallt de som missade dagen).
Följande gäller:
• Spelarna förväntas träna varje träning, dvs 3 ggr/veckan.
• Spelarna förväntas ha fotboll som huvudidrott, och behöver träna minst 2 träningar i veckan vid annan idrott.
• Vi kommer börja nivåindela på match.
• På träning blandar vi nivåindelning med jämn fördelning. Vi kommer börja träna med stora mål och stor boll.
• Man förväntas fortsätta höra av sig till Linda om man inte kommer på träningen, men behöver nu ange anledning. Har man inte lust att träna blir man inte heller kallad till match.
Kortfattat så tränar man så länge man inte är sjuk, skadad eller bortrest.
• Kallelser till matcher kommer senare än vad det gjort innan. Spelarna förväntas själva ha koll på när matcherna är. Vårt mål är att alla ska få spela minst en match i veckan.
• Alla spelare ska följa BoIS-andan och vid dåligt uppträdande riskerar man avstängning från match/träning. Våra spelare är ALLTID representanter för BoIS!
Vid frågor kontakta Linda via mail eller sms.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera