Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vanneberga IF A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vanneberga IF A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Gärds Köpinge började bra och hade mycket av spelet, men efter ett tag hittde vi också det och det blev mer jämnt spel..men inte några särskillda målchanser.
en i 45 minuten gjorde Gärds Köpinge ett inlägg som deras spelare i straffomrädet ganska lätt kunde skjuta in!Så 0-1 i halvlek!Andra halvlek tryckte Gärds Köpinge å ganska bra och hade mestadels av spelet. De slog in både 2-0 och 3-0 och de fjärde målet kom på en hörna där vi i vanneberga nästan stod och sov och märkte inte att hörnan slagits...... Sen blev det även 5-0 och vi hade verkligen tappat spelet. Men Emma Ljungberg kämpade på på topp och lyckades skjuta in ett mål till Vanneberga. Men innan slutsignalen gått så hann Gärds Köpinge göra ytterligare ett mål och slutresultatet blev 1-6. Men domarn va bra i alla fall...=)
Kom igen nu tjejer...vi kan bättre än detta...nu får vi se till att dyka upp på träningarna och ställa upp för vår coach som lägger ner allt jobb!!!! Glad Midsommar!!!!!!
| Träning | 8 jan, 18:00 |
| Jägersborgs cupen | 10 jan |
| Näsumcupen | 17 jan |
| Träning | 2 feb, 20:45 |
| Träning | 4 feb, 20:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera