Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Våmbs IF P-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Våmbs IF P-09.
P-09
Följ oss för uppdateringar
Hej
Eftersom det är högt tryck på träningstider i kommunen, så är det vissa förändringar inför veckan träningar. Nedan finns mer utförlig information om detta.
TISDAG 21/4 17:30-18:45 SOMMARHEMSKULLEN
Precis som förra veckan är träningen på tisdag förlagd till Sommarhemskullen. Vi börjar med 15 minuter kondition, smidighet och styrka, så kom till träningen i löparskor. Därefter kör vi "vanlig" fotbollsträning på Sommarhemskullens fotbollsplan i 60 minuter.
OBS!! Kom ihåg läxan. Vad krävs att våra två backar och den ensamma forwarden gör annorlunda i spelsystemet 2-3-1 kontra spelsystemet 3-3.
TORSDAG 23/4 17:00-18:00 OBS!!! TIDEN SÖDERMALMS IP
Torsdagens träning är på Södermalms IP, MEN var uppmärksam på tiden. Träningen börjar 17:00 och slutar 18:00, alltså en timme tidigare än förra veckan.
Vi ledare tyckte det var bra drag och bra koncentration på träningarna förra veckan. KUL, fortsätt så.
Båda träningarna finns nu ute för anmälan på laget.se
Väl Mött
/Ledarstaben
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera