Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Våmbs IF P-08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Våmbs IF P-08.
P-08
Följ oss för uppdateringar
Hej på er,
Vi har nu fått tider för "lågsäsongsträning inomhus". Lördagar 13-14:30 i Billingskolan är det som gäller från och med nu på lördag 7/11. Dessa kommer även att läggas in som aktiviteter på laget.se. Det kommer även att vara med några spelare från några andra Våmbslag vid dessa tillfällen.
Utomhusträningarna på Södermalm finns kvar så länge men om deltagarantalet blir för lågt så kommer vi att stryka resterande träningar på det schemat.
Som vanligt så ber vi er att hjälpa era barn med att prioritera eventuell vinteridrott. Detta i linje med samsyn Skövde, nu när ordinarie fotbollssäsong (april tom. september) är slut. Våra lågsäsongsträningar är i huvudsak till för att ge ett alternativ till att "hålla igång" för dem som inte vinteridrottar, men alla är givetvis mer än välkomna om man vill och kan!
Mvh: ledarna genom Pierre
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera