Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Valinge IF P-10/11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Valinge IF P-10/11.
P-10/11
Följ oss för uppdateringar
Hej
Efter helgens fantastiska väder börjar suget efter fotboll komma ordentligt. I dessa coronatider väljer vi att flytta ut och träna utomhus istället för inomhus.
Därför har vi bokat Håstens konstgräsplan lörd. 28/3 och 4/4 16:30-18:00 och långfredagen 10/4 14:30-16:00. Dessa tillfällen tränar vi tillsammans med killarna födda -09. Därefter hoppas vi att vi kan träna i Valinge.
Det är såklart viktigt att man är fullt frisk när man kommer till träningarna. Vi följer noga svenska fotbollsförbundets rekommendationer kring träning och matcher kopplat till Corona-pandemin. För närvarande är det okej att träna och spela match men övriga typer av sammankomster ska undvikas om de inte är verksamhetskritiska. Nya besked kan komma snabbt.
Tänk på att ingen omklädning sker innan eller efter träningen på Håsten.
Ta med egen flaska.
Eftersom det är virustider kommer vi skicka ut kallelse till träningen där vi önskar att ni anmäler barnen till träningarna så att vi vet att det blir tillräckligt många för att bedriva en okej träning (inbjudan kommer).
Med vänlig hälsning, Pernilla och Charlotte
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera