Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Valbo FF P-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Valbo FF P-2013.
P-2013
Följ oss för uppdateringar
Under tisdagens Spring för livet-aktivitet visade våra barn en fantastisk kämpavilja. Tillsammans sprang de 761 varv på en 100 meters bana. Alltså hela 76,1 km! Imponerande! De visade även en härlig inställning under aktiviteten.
Nu har vi sammanställt antalet varv per deltagare och ni finner sammanställningen i dokumentet i följande länk: Spring för livet 2021 P-2013
Inbetalning av bidrag från sponsorer
Det vi föräldrar nu behöver göra är att hjälpa barnen att kontakta de sponsorer vi har och be dem betala in bidraget till till lagets Swish nr: 123 653 48 53. Märk betalningen med: SFL och barnets namn. Som mottagare kommer det att stå VALBO FOTBOLL FÖRENING.
Eftersom vi ledare i nästa steg redovisar till föreningen behöver alla inbetalningar ha kommit in senast den 24/9. Därefter görs en fördelning till föreningen, laget, BRIS och barncancerfonden. När det är klart återkommer vi givetvis med resultatet.
Ett stort tack till barnen för deras insats och till alla sponsorer som är med och bidrar!
Önskar er en fortsatt trevlig helg!
| Träning | 11 maj, 18:15 |
| Träning | 13 maj, 17:00 |
| Träning | 14 maj, 18:15 |
| Gefle IF FF Blå (borta) | 17 maj, 10:00 |
| Träning | 18 maj, 18:15 |
| 5 maj | "Valbo FF Keps" |
| 29 apr | SOMMARPROFFS 2026 |
| 26 apr | Jordutdelning |
| 13 apr | 25% fotbollsrabatt på Intersport |
| 31 mar | Fotbollsskolan 2026 - Anmälan öppen |