Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Valbo FF Herrlag div 4
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Valbo FF Herrlag div 4.
Herrlag div 4
Följ oss för uppdateringarvalbo har tappat redikalt mycke. skämdes att se dem i lördas. Det blir någ ett mirakel om ni håller er kvar i 3:an.
RapporteraOddset kanske stiger till på fredag mot Järbo.Dom kanske blir favorittippade.Vem vet ,bollen är fortfarande rund.
RapporteraÄr man så dum får man skylla sig själv. 5 000 på det där skitlaget...
RapporteraInlägget är rapporterat och granskas av sidans administratörer!
Jag såg matchen mot Sjötull. Tycker det är tufft av dig och kalla Sjötull för "gubblag". Är väl bara ytterbom och vesterinen som är "gubbar". Sen ska man väl inte se Sjötull som ett div4 lag heller tycker jag, de är betydligt bättre än så. Tycker mer det kändes som Valbo är ett "pojklag" i den matchen. Bara att hoppas på att de får ordning på prylarna, annars blir det tufft för oss i år. och underlaget ska man absolut inte skylla på, har ju tränat där i flera månader. :/
RapporteraHoppas det var den tidiga lördagstiden som gjorde att VFF inte alls var på allerten mot Sjötull.Annars blir man lite förvånad om ett "gubblag"i div 4 skall vara bättre.Eller var det underlaget som var ovant.Alla måste upp ett snäpp på lördag i Borlänge,för då är vi där. :/
Rapporteraock då försvann plötsligt resultatet från den matchen från spelschemat och resultaten :)
Rapportera
Vi får väl hoppas på"mirakel".26-27 poäng är nog vad som behövs i så fall.Kvarnsveden är nog ett snäpp bättre än i fjol,och kan slå alla lag. :)
Rapportera