Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vreta Kloster GK (Golf)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vreta Kloster GK (Golf).
Föräldragruppen
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu ligger föräldraschemat ute i grupperna. Det är max två tillfällen på hela året. Skulle det vara så att man inte kan närvara den vecka man är uppsatt så är det bara att byta med varandra. Självklart får man hänga med på spelträningarna utan att man är uppsatt på schemat. Det brukar också gå att lösa så att föräldern får spela samtidigt om hen vill det. Som närvarande har man till uppgift att skriva scorekort i bollen, vara supporter i fall någon spelare skulle bli ledsen när spelet inte går bra, men framförallt hålla koll på speltempot. Detta gäller framförallt när vi är ute på gula slingan och stora banan (berör mest utvecklingsgruppen), men också hålla speltempot på korthålan så vi hinner spela de varv som är beräknat.
Jag är uppsatt som ansvarig förälder v29 för spelträningen. Vi är bortresta den veckan. Är det någon som kan byta?
RapporteraRapportera
vi har också v29 som ansvariga spelföräldrar och är bortresta - finns det nån som är hemma den veckan och kan följa med på golfbanan?
RapporteraRapportera
Än så länge är jag hemma och jageller min sambo kan gå med på träningen.
RapporteraRapportera
Vi är också bortresta v 29 och skulle behöva byta vecka.
RapporteraRapportera
Det är inte säkert att Gustav och Tove tränar v 28, vilket var en av våra veckor. Den skulle vi gärna byta mot någon annan om det finns intresse? Dock samma sak v 29 för oss, så den kan jag inte byta till :-)
RapporteraRapportera
Christian, vilken vecka skulle det i så fall bli byte till?
RapporteraRapportera
Spelar ingen roll. Kolla schemat och ta ett pass som passar dig. 😀
RapporteraRapportera
Vi är uppsatta v 30 och är bortresta v28-30. Någon som kan byta till någon annan vecka?
RapporteraRapportera
Vi är uppsatta v 32 och har förhinder. Någon som har v 33 eller v 34 som kan byta?
RapporteraRapportera
Vi är uppsatta nu på torsdag 13/6 men kan tyvärr inte, någon som har v.29 och vill byta, då kan vi.
RapporteraRapportera
Vi ska ingenstans i sommar så jag kommer att vara på plats alla pass 😁
RapporteraRapportera
Madelene, jag tänker ändå gå med imorgon (inte vår vecka) så jag tar ert pass utan byte.
RapporteraRapportera
@Jon Lennersten. Stort Tack!!
RapporteraRapportera
På grund av jobbresa kommer vi tyvärr inte kunna vara med och ha föräldraransvar på torsdag.
RapporteraRapportera