Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Fotboll Pojkar 2014:1
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Fotboll Pojkar 2014:1.
Pojkar 2014:1
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar!
TRÄNINGEN NU PÅ LÖRDAG
Vi kör utomhus nu på lördag 29/4, på Wennströmska IP. Start 9.15. Ta med skor med dobb, benskydd och vatten. I övrigt kläder efter väder.
NYTT P14 LAG
Igår startades VIK p14 2. Antalet killar i kö till vårt lag blev till slut så pass många att det fanns underlag för ett nytt lag. Superkul! Vi kommer därmed kallas för VIK p14 1.
LAGETS WHATSAPP GRUPP
Av någon anledning så får inte alla tillgång till Whatsapp gruppen vi startat upp. Ladda ned appen Whatsapp och testa sedan att gå med via denna länk, https://chat.whatsapp.com/JWLl5aU8YIiK1hbZgH4N62
Om det inte fungerar, gör så här:
Skriv ett SMS till Marcus (0704394621) eller Anneli (0761279937) där du anger vem du är och vilket barn du har, så lägger vi in dig i gruppen.
FÖRSÄLJNINGEN AV NEWBODY
Det är i dagsläget fortfarande några som inte startat upp försäljning av Newbody, och därmed inte bidragit till lagkassan. Vi är ett lag, och som del i laget förväntas man bidra i detta, då samtliga barn i slutändan kommer nyttja de pengar laget drar in. Är det så att man av olika anledningar inte vet hur man startar en försäljning eller stött på problem, så räknar vi med att man frågor någon av oss ledare så att vi kan stötta.
Nu är det snart slut på denna försäljningsperiod och vi hade behövt sälja lite till för att nå målet vi satt upp som i slutändan hade inneburit ett ekonomiskt extra litet plus för laget. Är det så att du inte startat upp försäljning så är det inte för sent. Som sagt, kontakta oss om du behöver hjälp!
Vi kommer i framtiden göra fler insatser för att i kunna göra roliga saker med killarna, och då räknar vi med att samtliga sluter upp och bidrar.
Allt gott!
| Träning | 4 jan, 09:30 |
| INTRESSEANMÄLAN STENSÄTTER MATCHCAMP | 4 jan, 20:00 |
| Träning | 15 jan, 17:00 |
| Träning | 17 jan, 09:30 |
| Träning | 22 jan, 17:00 |
Linus Roos kommer börja träna fotboll nu när innebandy tar slut, blir för mycket annars och han bege sakerna än så länge och vill hans bästa 👍
RapporteraRapportera