Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Ungdom
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Ungdom.
Västerås IK Ungdom
Följ oss för uppdateringarTräning Team 15 (U 9)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Knattematch AIK-VIK Team 13 Team 13 (U11)
Knattematch AIK-VIK Team 13 Team 13 (U11)
Linköping (hemma) Team 14 (U 10))
Träning Team 18
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 16 (U 8)
F12 - Poolspel Flick F12 (U12-U9)
Poolspel Råby Team 12 (U12)
Poolspel U12 Team 13 (U11)
Köping HC (hemma) Team 09 (U15)
Poolspel Eskilstuna Team 12 (U12)
Sala HK (borta) Team 10 (U14)
Poolspel Råby Team 12 (U12)
Jobba i VIK-kiosken: VIK-Djurgården Team 14 (U 10))
Kiosken vid VIK's hemmamatch Team 11 (U13)
Visitationsbemanning Team 13 (U11)
Visitering hemmamatch Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Bemanning Kiosk + Grill (VIK-Djurgården)) Team 17 (U 7)
50/50 A-lagets matcher Team 13 (U11)
Powerbrake Vik-Djurgården Team 11 (U13)
Nyköpings SK (borta) Team 10 (U14)
Träning Team 18
Träning Team 17 (U 7)
Poolspel U11, Västmanland Team 13 (U11)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Träningsmatch Eskilstuna Team 12 (U12)
Poolspel U11 Team 13 (U11)
Kumla Hockey (borta) Team 11 (U13)
Leksands IF (hemma) Team 09 (U15)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 14 (U 10))
Målvaktsträning Team 10 (U14)
Träning Team 11 (U13)
Träning Målvakt
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 13 (U11)
Målvaktsträning Team 12 (U12)
Träning Målvakt Råby
Ludvika Hockey Förening/Smedjebacken HC (borta) Team 09 (U15)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 17 (U 7)
Ledarmöte Team 18
Träning Team 14 (U 10))
Örebro HUF:1 (hemma) Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 13 (U11)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Örebro HUF (borta) Team 09 (U15)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 15 (U 9)
Bemanning kiosk VIK - Brynäs Team 12 (U12)
Visitation i samband med A-lagets matcher Team 14 (U 10))
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
50/50 försäljning A-lagsmatch Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 11 (U13)
Visitation i samband med A-lagets matcher Team 14 (U 10))
Träning Team 12 (U12)
Deltagande A-lagets intro Team 13 (U11)
Powerbreak Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 10 (U14)
Säters IF (borta) Team 10 (U14)
Bemanning Kiosk + Grill (VIK-Brynäs) Team 16 (U 8)
Bemanning A-lag Team 15 (U 9)
Poolspel Råby Ip Team 15 (U 9)
Träning Team 18
Extra lördagsträning Team 11 (U13)
Extra Poolspel Team 13 (U11)
Träningsmatch 1 Leksand Team 12 (U12)
Säters IF/Borlänge HF (hemma) Team 09 (U15)
Lindlövens IF (borta) Team 10 (U14)
Matchspel mot Örebro Team 16 (U 8)
Träningsmatch 2 Leksand Team 12 (U12)
Domare Team 12 (U12)
Poolspel Arboga Team 15 (U 9)
Träning Team 18
Poolspel på hemmaplan Team 17 (U 7)
Poolspel U11 Sörmland Team 13 (U11)
Intresseanmälan U11 mot Arboga Team 14 (U 10))
Surahammars IF (hemma) Team 11 (U13)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Poolspel U11 Sörmland Team 13 (U11)
Motståndare (hemma) Team 14 (U 10))
Träningsmatch 1 Leksand Team 12 (U12)
Skogsbo SK (hemma) Team 11 (U13)
Intresseanmälan domare Team 09 (U15)
Träningsmatch 2 Leksand Team 12 (U12)
Örebro HUF (hemma) Team 09 (U15)
Örebro HUF (hemma) Team 09 (U15)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 14 (U 10))
Målvaktsträning Team 10 (U14)
Träning Team 11 (U13)
Träning Målvakt
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 13 (U11)
Målvaktsträning Team 12 (U12)
Träning Målvakt Råby
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 11 (U13)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 17 (U 7)
Ledarträff Team 12 (U12)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 09 (U15)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 15 (U 9)
Träning med Anton Mella Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 12 (U12)
IFK Arboga (hemma) Team 10 (U14)
Hällefors /Fellingsbro/Frövi (borta) Team 10 (U14)
U13 Cup Lindlövens IF Team 11 (U13)
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 16 (U 8)
Camp 5 inför RM våren 2024 Team 09 (U15)
Träningsmatch Arboga Team 12 (U12)
Träningsmatch Surahammars IF Team 12 (U12)
Mora IK (hemma) Team 11 (U13)
Åker/Strängnäs HC (borta) Team 10 (U14)
Borlänge HF1 (hemma) Team 10 (U14)
U13 Cup Lindlövens IF Team 11 (U13)
Träning Team 17 (U 7)
Avslutning Team 18
Träning Team 17 (U 7)
Friåkning Första skäret Team 18
Extra Poolspel Team 13 (U11)
Träningsmatch 1 SSK Team 12 (U12)
Motståndare (hemma) Team 14 (U 10))
Träningsmatch 2 SSK Team 12 (U12)
Örebro HUF:2 (hemma) Team 10 (U14)
Leksands IF (borta) Team 11 (U13)
Leksands IF (borta) Team 09 (U15)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 14 (U 10))
Målvaktsträning Team 10 (U14)
Träning Team 11 (U13)
Träning Målvakt
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 09 (U15)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 13 (U11)
Målvaktsträning Team 12 (U12)
Träning Målvakt Råby
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 11 (U13)
"OFF ICE" Teknik & rörelseträning Team 16 (U 8)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 16 (U 8)
Ledarmöte Team 14 (U 10))
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Säters IF Hockey (borta) Team 09 (U15)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 14 (U 10))
Enköpings SK HK (hemma) Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 13 (U11)
Träning Flickhockeyskolan
Träning Flick F12 (U12-U9)
Träning Team 09 (U15)
Träning Team 13 (U11)
Föräldramöte Team 14 (U 10))
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 10 (U14)
Träning med Anton Mella Team 12 (U12)
Träning Team 10 (U14)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
Träning Team 15 (U 9)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 11 (U13)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 10 (U14)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
CUP Gurkapucken Team 12 (U12)
Stockholm Women's Hockey Tournament (F16) Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
P Vakt Team 14 (U 10))
P vakt Tidiga Bilmässa Team 14 (U 10))
Träning Team 16 (U 8)
Träning Team 16 (U 8)
Avslutning med pizza efteråt Team 13 (U11)
P vakt Sena Bilmässa Team 14 (U 10))
Match mot Sura Team 10 (U14)
Match Trångsund Team 10 (U14)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
Nordic Youth Trophy U15 Team 09 (U15)
CUP Gurkapucken Team 12 (U12)
Stockholm Women's Hockey Tournament (F16) Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 17 (U 7)
Extra Poolspel Team 13 (U11)
Poolspel Råby IP söndag 24/3 11:00 - 15:00 Team 16 (U 8)
Extra Poolspel Team 13 (U11)
Färjestad BK Grön (hemma) Team 11 (U13)
Intresseanmälan matcher mot Färjestad Team 11 (U13)
Färjestad BK Vit (hemma) Team 11 (U13)
Färjestad BK Vit (hemma) Team 11 (U13)
Färjestad BK Grön (hemma) Team 11 (U13)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Träning Team 10 (U14)
Fysträning Team 11 (U13)
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 10 (U14)
Träff med Marie och Nicklas Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Plocka ur skrubb Team 14 (U 10))
Träning Team 10 (U14)
Träning Team 10 (U14)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Träning Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Fysträning Team 11 (U13)
Stora coop cup F16 Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Frivillig träning Team 11 (U13)
Stora coop cup F16 Damjunior/A-Flick (F16 Flick A)
Kronwall Cup i Järfälla 30/3 Team 16 (U 8)
Träning Team 17 (U 7)
Träning Team 13 (U11)
Intresseanmälan minicup Team 11 (U13)
Hammarö HC (hemma) Team 11 (U13)
Strömsbro Hockey Club (borta) Team 11 (U13)
Träning Team 13 (U11)
Träning Team 12 (U12)
Träning Team 14 (U 10))
Träning Team 10 (U14)
https://www.laget.se/VIKUngdom
Välj aktiviteter
https://www.laget.se/VIKUngdom
Mars 2024