Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Ungdom Team 14 (U 13)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Ungdom Team 14 (U 13).
Team 14 (U 13)
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Snart är vi igång med hockeyn igen. Vi hade ett ledarmöte förra veckan, jättekul att så många kom vi var ca 20 st av ledarna/materialare på plats.
Vi gick igenom lite inför säsongen och planerade inför kommande föräldramöte.
Men nu till något ännu roligare, Kronwall CUP i Järfälla.
Eftersom det var 42 st anmälda och vi endast kunde skicka 28 st var vi tvugna att lotta vilka som fick vara med denna gång. (Vi hade som sagt försökt få fler lag med men fick bara ok på 4st lag) Info om hur lottning inför nästa Cup kommer under föräldramötet så att alla barn får chansen att spela cup under året.
Det är sista helgen i september som gäller och speldagar är Lördag 30/9 och Söndag 1/10
Spelschema och lag hittar ni under dokument Järfälla 2023. Kallelse till respektive match kommer under morgondagen.
Efter bestämt på ledarmötet så kommer Lagavgifterna vid dessa cuper tas från Lagkassan men spelaravgiften betalas av respektive spelare. Mer info om det kommer under föräldramötet. Men det gör att avgiften för Kronwall Cup blir 400kr per barn.
Detta ska vara Swishat till lagkontot senast den 25/9. Märk med barnets namn, Swish nr är 123 432 63 93
Trevlig helg
Inga kommande aktiviteter
Hej! Tänkte bara dubbelkolla innan jag swishar… Är det 400:- eller 800:- för cupen? Står nämligen olika priser här och på kallelse.
RapporteraRapportera
Hej Elena,
RapporteraDet är 400kr.
Bra att du dubbelkollar.
Rapportera
Tack, Jonas!👍
RapporteraRapportera
Hej! Zackarias har råkar få med ett extra halsskydd Bauer från cupen i Järfälla idag söndag 1/10 så någon borde sakna ett..
RapporteraRapportera