Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Ungdom Team 14 (U 13)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Ungdom Team 14 (U 13).
Team 14 (U 13)
Följ oss för uppdateringar
Vi har fått en inbjudan till att komma med 2st lag till Järfälla lördagen den 2 April.
Vi har skickat en fråga om att få skicka 4st lag men får svar senare om vi får den möjligheten.
Vi har ett eget poolspel helgen innan (27/3) där vi inte har något tak för antalet deltagare. Vi tar nu in anmälan till poolspelet i Järfälla. Utifrån det så kommer vi lotta ut platserna varav 2 platser/ lag kommer lottas till ledare. Vi kommer ha 9 utespelare och 1 målvakt/lag.
Eftersom det är begränsade platser så ser vi att det är det mest rättvisa vi kan göra. Vi kommer lotta dessa 2 lag men även fylla ut med lag 3 och sedermera 4 utifall vi får möjlighet att skicka fler lag. Lagen kommer presenteras i god tid innan.
Historiskt sett spelas hockeyn i Stockholm lite tuffare vilket kan vara bra att ha med sig.
Anmälan är bindande och som förälder måste man avsätta dagen för att vara på plats i Järfälla och vid behov även vara beredda att hjälpa till runt laget.
Anmälningsavgiften om 100kr/spelare betalas in till lagkontot direkt efter att vi har presenterat lagen då vi måste betala arrangören i god tid innan poolspelet.
Anmäla skickas till mikael.l.andersson@optimera.se. Ange namn, och vad man helst spelar (målvakt alt ute) Målvakterna lottas först bland de som angett det som första alternativ. Om man även angett utespelare så kommer man vara med på den dragningen också.
OBS Sista anmälningstid är 24/2.
Har ej fått denna inbjudan än tyvärr :(
RapporteraRapportera
Det står i texten ovan om hur anmälan sker 👍
RapporteraRapportera