Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås IK Fotboll Pojkar 2013:1
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås IK Fotboll Pojkar 2013:1.
Pojkar 2013:1
Följ oss för uppdateringar
Roligt att se att vi gör framsteg för varje vecka som går. Nu börjar vi hitta positioner bättre och vi börjar bli bättre på att spela till varandra, kul! ⚽😊
Tröjor
Kom ihåg att fylla i vilken storlek på tröja ni behöver och betala Elina senast imorgon. Vi kommer göra en gemensam beställning efter det för alla som tackat ja och betalt.
Bollar:
Vi föräldrarmötet i mars beslutades att bollarna kommer delas ut, en till varje spelare. Dvs. framöver kommer varje spelare ansvara för sin egen boll och att den kommer med till träningen och match. I slutet av träningen skall alla ha sin egen boll med sig hem. Saknas någon boll letar vi gemensamt tills dess att alla bollar är återfunna. Ni föräldrar får gärna hjälpa till att hämta bollar som rullar iväg under träningen och match så att de inte försvinner iväg. Vi hoppas på detta sättet att vi ska invika det bollsvinn som varit.
Kallelser
Vi kommer att vara lite striktare kring kallelser framöver, det betyder att svarar man inte på kallelsen till match innan onsdag kväll så går chansen vidare till nästa spelare. Då går det inte att anmäla sig i efterhand om det inte är så att det saknas spelare. Detta för att vi ska kunna planera matcherna på ett bra sätt. Detta gäller redan från denna vecka.
Med vänlig hälsning,
Ledarna
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Irsta IF P12 Röd 2 (borta) | 7 jun, 17:00 |
| Romfartuna GIF Tillberga IK 2 (borta) | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
Hur fungerar det om bollen skulle gå sönder? Eller försvinna? Eller om det faktiskt är så att barnen glömmer bollen hemma. William kommer troligen åka buss till träningarna och vet av erfarenhet att det inte alltid är lätt att minnas allt som ska med t.ex.
RapporteraRapportera