Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vetlanda FF P13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vetlanda FF P13.
P13
Följ oss för uppdateringar
Höstsäsongen har börjat med många roliga och spännande matcher. Fina prestationer av både oss och motsåndare har skapat utvecklande och bra matchklimat. Mångas av våra p13 spelare har fått möjligheten att spela med p12 och gjort bra ifrån sig.
September månad är en intensiv fotbollsmånad. Vi har många matcher att spela och chansen att få tävla och kämpa hela vägen in i mål kommer bli spännande att följa både på och utanför planen.
Vi avslutar med cupspel i Tidaholm.
Viktigt att ha goda rutiner kring skola, idrottande och vila när belastningen är hög. Vinteridrotterna börjar erbjuda träning vilket gör att utbudet ökar. Gott humör alltid viktigast för att ha kul på planen.
Veckan som kommer möter vi Ekhagens IF och Nässjö FF.
Vi ses!
| Träning | 17 sep, 17:00 |
| Reservställ vitt | 19 sep, 10:00 |
| Jönköpings Södra IF (hemma) | 19 sep, 11:00 |
| Kiosk | 19 sep, 11:00 |
| Sävsjö FF (borta) | 20 sep, 15:00 |
| 1 sep | Heja fram Mix lördag 5/9 |
| 29 aug | VFF Golfen 2026 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera