Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vapnö IF P/F 15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vapnö IF P/F 15/16.
P/F 15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Hoppas allt är väl och att ni och killarna börjar bli taggade inför Getinge-cupen, vi är mer än laddade och ser framemot detta.
Vi har tagit ut följande tre lag till söndagen den 1 februari:
Lag Svart: Rasmus, Leo M., Gabriel, William, Matteo, Valter och Hjalmar
Samling kl.8.15. Match kl.9.00 Derome Åskloster, kl.9.45 Getinge IF, kl.10.45 Smålandsstenar Vit
Lag Röd: Hugo E., Elvin, Hugos S., Arvid, Alex, Ludvig, Leo A. och Noel
Samling kl.9.15. Match kl.10.00 Smålandsstenar Röd, kl.11.00 Smålandsstenar Blå, kl.12.00 Getinge IF
Lag Vit: Vidar, Leonardo, Walter, Elias, Holger, Bernhard, Liam B. och Mio
Samling kl.9.30. Match kl.10.15 Smålandsstenar Vit, kl.11.15 Burseryds, kl.12.15 Smålandsstenar Röd
Vi kommer inom kort att skicka kallelser för respektive lag, vi önskar att ni svarar på dem så snart ni kan. Som ni ser är det ett tajt spelschema och vi kommer få svårt att vara med alla tre lagen hela tiden så vi önskar hjälp med uppvärmning samt att samla ihop laget efter match. Det finns ett dokument i WhatsApp-gruppen där ni kan skriva upp er för att hjälpa till under turneringen, men även för kommande träningar. Klicka på dokumentet, skriv in ert namn och spara.
Samlingen sker innanför entrén till Getingehallen. Väl där blir vi tilldelade omklädningsrum, så ombyte kan ske där samt dusch efteråt.
För mer info gällande turneringen kan ni gå in på sidan https://getingecupen.cupmanager.net/
Ni som vet med er att era barn har matchkläder hemma får gärna ta med dessa, vi saknar fortfarande en del shorts och strumpor, men även matchtröjor (19 och 22).
De återkommande träningarna kommer vi att fokusera på förberedelser inför cupen.
Påminner även om försäljning av kyckling. Ni som inte fått papper om detta får gärna påminna oss när ni kommer till träningen. Vi kommer även lägga foto på informationen i WhatsApp.
Ha en fortsatt fin dag
/Aki och Robert
| Match mot Trönninge IF | 2 maj, 10:30 |
| Träning | 4 maj, 17:30 |
| Föräldramöte | 5 maj, 17:30 |
| Träning | 6 maj, 17:30 |
| Träning | 11 maj, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera