Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vapnö IF P/F 15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vapnö IF P/F 15/16.
P/F 15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej
Vi har skickat ut kallelser till föräldramöte tisdagen den 21/10 i klubbhuset på Vapnö IP, vi bjuder på kaffe och fika.
Vi har tänkt att gå igenom 2025 och hur vi tänker kring 2026, det rör allt från träningar, matcher, till cuper, lagkassa och behov av hjälp. Vi önskar att ni till dess funderar över vad ni kan hjälpa till med för att stötta laget, det kan vara allt från att hålla i aktiviteter för att få in mer pengar till lagkassan, bli ledare, ta hand om bokningar, tvätt av matchkläder, ta en roll i föreningen eller annat.
Vi har fått träningstider för inomhussäsongen, det blev samma som förra året.
Måndagar Kombihallen kl.18.45-20.00
Söndagar Alehallen kl.10.30-12.00
I kommentarsfältet får ni gärna skriva om det finns en annan ledig dag för era barn att träna på, vilket ger oss en möjlighet att kolla om det finns någon annan dag och tid i en annan hall som hade funkat, på så vis hade vi fått en bättre spridning på träningarna. Vi vill gärna att killarna ska kunna utföra andra aktiviteter också.
Vi har även i behov av att hjälpa till i föreningen genom att sälja Bingolotter på Ica Maxi på Flygstaden under fyra helger, v.45-48. Det gäller lördagar och söndagar mellan kl.10-16 jämte förbutiken. Allt som behövs finns på Ica Maxi i deras förbutik, mer info kommer under föräldramötet. Ett förslag är att alla bidrar med att stå där två timmar vid något tillfälle. Vi kommer att ha en lista med alla dagar och tider som man kan skriva upp sig på till föräldramötet. Tacksamt om ni funderar ut ett par tider som ni kan ställa upp på tills dess. Vi tänker att man står mellan 10-12, 12-14 och 14-16 antingen lördag eller söndag.
Påminner om att första träningen blir måndag den 20/10 kl.18.45 i Kombihallen.
Vi önskar er en trevlig helg!
/Tränarna
Träning | 20 okt, 18:45 |
Föräldramöte | 21 okt, 17:30 |
Träning | 27 okt, 18:45 |
Avslutning | 2 nov, 11:30 |
Träning | 3 nov, 18:45 |
William har innebandyträning måndagar och onsdagar. Alla andra dagar funkar för en ytterligare träningsdag :)
RapporteraRapportera
Hej. Samma som William för Valter. Hälsningar Charlotte
RapporteraRapportera
Vidar har bara helt träningsfria dagar fredag och lördag nu, men när golfen tar slut i vinter blir onsdagar fria också.
RapporteraRapportera
Hugo har golf på torsdagar. Mvh Sofia
RapporteraRapportera
Bo kan inte på måndagar tyvärr. Alla andra dagar funkar.
RapporteraRapportera
Gabbe kan samtliga dagar :)
RapporteraRapportera
Hugo har annan träning måndagar och onsdagar, resterande dagar går jättebra
RapporteraRapportera