Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Väskinde AIS Fotboll Seniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Väskinde AIS Fotboll Seniorer.
Fotboll Seniorer
Följ oss för uppdateringar
På söndag smäller det!
Väskinde AIS spelar säsongens första träningsmatch på Slites konstrgräs mot Hangvar SK. På förhand är motståndarna från norr favoriter men en träningsmatch är alltid en träningsmatch och allt kan hända. I Väskinde kommer flera nav vinterns yförvärv att medverka, bland annat Josef Nitzler som nyligen anslutit från Graip då de tvingades dra tillbaka sitt deltagande. Josef har imponerat under sin korta tid i klubben och ser ut att komma att bli en viktig pjäs under kommande säsong, på söndag får han första chansen att visa det.
Med flera spelare på inkontot har Morten fått mer angenäma problem med laguppstälningnen än han någonsin haft i klubben och på söndag får vi en första fingervisning i hur de nya spelarna kombineras med de gamla.
Slite konstgräs, Söndag 14.00
BE THERE!
| Träning | 2 jun, 18:45 |
| IFK Visby B (hemma) | 4 jun, 19:00 |
| Träning | 9 jun, 18:45 |
| Visby BoIS B (borta) | 11 jun, 19:30 |
| Träning | 16 jun, 18:45 |
|
|
Fotbollsskola 2026 - Anmäl dig nu! |
| 30 apr | Städdagen 19/4 |
| 27 apr | Planering på Intersport |
| 27 apr | Grattis Micke!! |
| 23 apr | Lillkorpen 9/5 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera