Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Utsiktens BK U21
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Utsiktens BK U21.
U21
Följ oss för uppdateringar
U21 Superettan fortsätter för Utsiktens del på onsdag 4/9 med match mot GAIS, ett derbymöte som flyttats till Ruddalen Arena på grund av att Gaisgårdens gräsplan är ospelbar.
Ny avsparkstid är klockan 16.30.
U21 SUPERETTAN HÖST är igång men få matcher har spelats i serien än så länge. Utsikten vann första matchen borta mot Varbergs BoIS i slutet av juli med 3-0 medan GAIS inledde med förlust borta mot Östers IF. Totalt skall fem omgångar spelas under hösten, kvar har Kiken tre under september månad (GAIS, Helsingborg, Jönköping) samt en i oktober (Östers IF).
Vårens möte i Superettan slutade med seger för Utsikten med 2-0 på Åkeredsvallen efter mål av Victor Blomquist och Martin Ljungblom.
Välkomna till Ruddalen Arena.