Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Unity Dance Crew
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Unity Dance Crew.
Unity Dance Crew
Följ oss för uppdateringar
Dubbling innebär att du som dansare i föreningen har möjlighet att ansöka om plats i ytterligare en dansgrupp.
Kriterierna som gäller för dubbling ht-25 är att du som ansöker minst börjar åk 5 till hösten (alltså född 2014 eller tidigare). Dubbling gäller såklart i mån av plats samt att nya dansare, in i föreningen, alltid har förtur.
Föreningen utvärderar möjligheten till dubbling årligen.
Du som dansare/vårdnadshavaren behöver känna till att dubbling innebär ett större ansvar för dansaren.
* Dansaren kommer att ha fyra koreografier (danser) som den behöver ha full koll på.
* Dansaren behöver kunna komma ihåg sina placeringar i de olika koreografierna.
* Dansaren behöver närvara på träningarna.
* Dansaren behöver under showdagarna själv kunna ta ansvar för sig och sina ombyte. (En rekommendation kan vara att dansaren ska ha varit med på två shower för att verkligen förstå vad det innebär.)
Är du intresserad av att dansa mer så gå in på hemsidan och fyll i ansökan så återkopplar vi om möjlighet till dubbling finns.
Vänligen Styrelsen
Inga kommande aktiviteter
![]() |
Telefoner |
1 maj | Beställa filmen |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera