Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jönköpings GK Ungdom
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jönköpings GK Ungdom.
Ungdom
Följ oss för uppdateringar
Igår, den 25:e april, så började årets nya Future-grupp sin träning, den innehöll stationsträning i tre grundmoment, puttning, chip och slag på rangen.
På träningen var 15 spelare närvarande och vi hoppas på att ännu fler kommer till nästa veckas träning.
Vår målsättning med Futuregruppen är att vi ska träna på detaljer, spela på banan och sedan också tävla under lättsamma förhållanden. Därför har vi nu en öppen träning på söndagar med reserverade starttider från 17.00-17.40 så att vi kommer ut på banan och spela.
Totalt består Future-gruppen av 35 ungdomar, tjejer och killar, i åldern 14-11 år med undantag av några ännu yngre spelare.
/Hasse, Daniel och Max
Härlig start på träningen. En detalj: Det sades igår att vi ska anmäla intresse till söndagsspelet. Jag letar men hittar ingen väg till det.
RapporteraRapportera
Hej, ser hellre att man anmäler om man inte kommer! Göres via gästboken på sidan!
RapporteraRapportera
Var finns gästboken? Stina kommer ej på söndag.
RapporteraRapportera
Gästboken finns i menyn i ovankant
RapporteraRapportera