Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Undroms IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Undroms IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
En match som inte är så mycket att orda om. Vi fick aldrig en ärlig chans att bjuda på ett spännande returmöte då vi saknade för många ordinarie spelare, typ fem stycken, Jörgen, Joel, Andan, Jocke och Sander. Moxy försökte halvskadad, men det funkade inte.
Här kan man tycka vad man vill, men det fanns ingen vilja överhuvudtaget att hitta nytt matchdatum, så all heder till Undromslaget som fyllde på truppen med ungdomsspelare för att kunna genomföra den oflyttbara elfte omgången!
Masse sätter 1-0 bakom Halle i Sollefteåmålet och första halvlek är spelmässigt jämn. I andra orkar vi inte av naturliga skäl, vi får målvakten skadad och Jeppe får ställa sig i hemmamålet. Bra gjort, totalt oförberedd. Matchen slutar 1-6/Y
(Bild: Erik Johansson)
| Träning | 20 maj, 18:15 |
| Frånö SK (hemma) | 22 maj, 19:00 |
| Träning | 24 maj, 12:15 |
| Träning | 27 maj, 18:15 |
| Sidensjö IK (borta) | 29 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera