Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Team Uppsala HC Vipers (Rek)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Team Uppsala HC Vipers (Rek).
Vipers (Rek)
Följ oss för uppdateringar
Nu måste det till en skärpning om vi ska kunna anse detta som ett lag. Det duger inte att det är bara 6 st som anmäler sig till träningen varav 2 st målvakter.Om det inte är minst 10 utespelare och två målvakter på träningen kan vi lika gärna strunta i det.Jag har anordnat matcher mot både Jackdaws och Iron men vad tjänar det till när det inte är någon som kommer och tränar. Funderar starkt på att ställa in dessa matcher för det känn helt dj..... onödigt att sitta och ringa, mejla och tjata för att få motståndare när ni inte behagar dyka upp och träna ens. Nu har det varit dåligt med folk på träningarna ett tag och det är MÅNGA som inte ens orkar att tacka nej i mejlet som skickas ut och det är riktigt DÅLIGT. Creed till er som går in och svarar på detta mail. Som ni märker så har JAG och fler med mig börjat ledsna på detta.Även om detta är på så kallad hobby nivå så måste man kunna medela om man kommer eller inte.För mig personligen så är det tråkigt som f.. att sitta och åka 6 mil mån och ons för att spela i en zon med 6 utespelare var och varannan träning. Tror att det är fler med mig som känner så efter snacket i omklädnings rummet som vi som va där hadde.Och nu till frågan om jag skall avboka matcherna eller inte.Vad tycker ni???? hmmmm Ja hur ska man få reda på det då jo gå in på gästboken och säg om ni vill spela och vi måste ha minst 2 femmor annars kan vi ta och avboka. Det gäller den 12 och ev den 19 klockan 16:30-17:45 och det är Lördagar.
Den som tycker jag har fel kan ta och prata med mig och förklara varför jag har fel vi ska trots allt va ett så kallat lag.
Jana
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera