Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trönninge BK F10 - 2015-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trönninge BK F10 - 2015-2016.
F10 - 2015-2016
Följ oss för uppdateringar
Hej alla! ⚽
Vi vill börja med att säga hur otroligt roligt det är att se vilken fin gemenskap som finns i gruppen och hur tjejerna fortsätter att utvecklas – både som fotbollsspelare och lagkamrater. Det är verkligen en glädje att vara en del av det här gänget!
Vi har nu blivit en stor trupp, vilket vi är väldigt glada för! Samtidigt ställer det lite högre krav på planering och ordning, så vi är extra tacksamma om ni kan svara på kallelser så snart som möjligt. Det hjälper oss mycket i planeringen av både träningar och matcher.
Här kommer lite info för de närmaste veckorna:
📅 Träning torsdag 12 juni – som vanligt.
? Hemmamatch mot Onsala – måndag 16 juni.
🎉 Sista träningen innan sommaruppehållet blir torsdag 19 juni. Vi vill gärna starta denna träning 15 minuter tidigare, alltså kl. 17:45, så att vi hinner köra en hel träning och ändå få lite tid på slutet för att samla hela gänget och umgås tillsammans.
Tack för ert engagemang – det betyder verkligen mycket för oss tränare och för tjejerna! 💚
Vi vill också passa på att lyfta hur viktigt ert stöd utanför planen är. Föreningslivet bygger på ideellt arbete, och det är tack vare er föräldrar som ställer upp som matchvärdar, kioskansvariga och fixare runt omkring som allt det här fungerar. Det är lätt att glömma bort, men utan det engagemanget hade vi inte kunnat ge tjejerna samma fina upplevelse av fotbollen.
Vi ses på planen!
Charlotte, Jimmy, Maria och Robert ⚽
💚 TBK 💚
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera