Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Troja-Ljungby Team 12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Troja-Ljungby Team 12.
Team 12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas alla har och har haft en bra semester och sommarlov.
Nu drar säsongen igång och jag har kallat till 4st isträningar nästa vecka.
Som vi tidigare nämnt kommer vi ha gemensamma träningar U13/14 fram till de båda isarna är igång .
Thomas och Dennis i U13 sköter isträningarna närmsta veckorna.
Önskar att man anmäler sig senast dagen innan träning, så jag kan skicka vidare hur många från U14 som kommer på träningen, vid ändringar under samma dag kontakta mig.
Vi kommer få ett nytt förråd, blir bredvid det förrådet vi hade tidigare (gamla TKH-förrådet.)
Det är inte helt färdigställt, men det kommer gå att förvara sin utrustning (lite provisoriskt) från och med måndag.
Förrådet kommer fixa till och färdigställas under nästa vecka, vi återkommer med aktuell kod till dörren.
Tobbe meddelar också, att tyvärr krånglar slipmaskinerna så just nu kan de inte slipa inför träningarna, vi hoppas att de löser sig snart.
I övrigt har inte tränafrågan helt löst sig men det jobbas på och vi hoppas kunna hitta en lösning inom de närmsta.
Kommer en inbjudan till "Ljungby Gillar Olika" fredagen den 15/8 där vi även i år kommer vara med i paraden och gå gemesamt med Troja. Återkommer med samlingstid och plats i anmälan.
Vi frågor mm så kan ni kontakta mig.
M.v.h
Filip
| Träning | 1 nov, 16:00 |
| DM Kvalspel | 8 nov |
| Växjö Lakers HC Blå - IF Troja-Ljungby | 11 nov |
| IF Troja-Ljungby - Värnamo GIK | 15 nov |
| GurkaPucken | 27 dec |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera