Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tosteberga-Nymölla IF Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tosteberga-Nymölla IF Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringar
En bra Div 5 match mellan två lag som ständigt ville attackera och jobbade hårt i båda riktningar.Jag tycker sett över 90 minuter att vi vinner rättvist och borde gjort ytterligare något mål i första halvlek.Vi bjuder sedan in Wä i andra halvlek och det blir spännande hela vägen in,men vi krigar oss till en ny seger.
Vi behöver lära oss att "döda"matcherna tidigare,så slipper man sitta och bita sönder naglarna i slutsekunderna haha!
Vi tackar Hampus och nu blickar vi framåt till nästa match,som spelas på lördag mot Broby borta.Broby är ett lag som vi har haft svårt för, men vi kan ju hoppas att vi kan ändra på den trenden.Lite inför mötet kommer under veckan
Broby IF (borta) | 24 maj, 14:00 |
Träning | 26 maj, 18:00 |
Fjälkinge IF (hemma) | 28 maj, 19:00 |
Träning | 29 maj, 18:00 |
Huaröds IF (borta) | 1 jun, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera