Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torsby IK F11 (2015-2016)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torsby IK F11 (2015-2016).
F11 (2015-2016)
Följ oss för uppdateringar
Dagens första match började lite trögt i första halvlek mot Arvika. Men sedan satte tjejerna fart och visade upp ett fint spel med skott, inspring på linjen och fina inspel som avslutades med mål. Vad roligt att se när tjejerna visar upp sådant vi tränat på. Och Nelly i mål gjorde många fina räddningar som gjorde att vi kunde vinna matchen mot Arvika med 7-13.
Andra matchen började vi bra, sedan blev Hammarö ett för tufft motstånd för oss men jag tycker vi spelar på riktigt bra ändå trots lite trötta ben efter första matchen.
Nu är det två hemmamatcher kvar och cup i Forshaga. Sedan avslutar vi säsongen på onsdag 1/4 med en föräldramatch. Mer info kommer närmare.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera