Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torsångs IF F 7 ( 2018 )
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torsångs IF F 7 ( 2018 ).
F 7 ( 2018 )
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu börjar det dra ihop sig för start av säsongen för fotbollen. Vi är så taggade, hoppas flickorna också är det. (I år kommer det bara vara ett lag med flickor. Då vi har delat på laget från förra säsongen)
Här kommer lite info inför den kommande säsongen.
- Första träningen blir onsdag 7/5 kl 16.30-17.30 (kallelse kommer ut, fyll gärna i den så vi kan planera träningen lättare. Om ni kommer eller inte) Nu när vi har träningar på konstgräset kommer vi träna på onsdagar mellan 16.30-17.30
Bara naturgräset är redo att gå på, kommer vi ha träningar på tisdagar mellan klockan 17.00-18.00. När det är dags att byta träningsdag och tid, återkommer vi.
- Sedan har vi fotbollsuppehåll hela Juli.
Tisdag 5/8 kl 17-18 är det träning igen och sen kommer träningarna rullar på varje tisdag fram till i slutet av September ungefär.
- Den här säsongen kommer vi spela Dalecarlia cup. (Kallelse har gått ut, men går fortfarande att fylla i) Dalecarlia pågår mellan 26-29/6. (Som vi tror just nu, så kommer våran speldag blir lördagen 28/6)
Mer information kommer.
- Vi söker efter minst två stycken föräldrar som kan vara lagföräldrar i och med logistiken kring midsommar för vårt lag. (I år behöver vi hjälpa till under midsommarhelgen) Dessa behöver då se till att fördela våra pass vi fått under midsommarafton/dagen och skicka in dessa till midsommarkommittén.
(kommentera här under inlägget eller kontakta någon av oss tränare om det finns några som vill ställa upp och hjälpa oss)
Vid frågor, hör gärna av er till någon av oss eller haffa oss på träningarna framöver.
Benjamin: 0761951577
Sebastian: 0702620511
Jens: 0706491942
Madde: 0730550521
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera