Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå Konståkningsklubb
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå Konståkningsklubb.
Timrå Konståkningsklubb
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är vår shop för klubbkläder startad! Vi samarbetar med Stadium så kläderna finns även att prova i Birsta. Länk till shoppen:
Timrå Konståkningsklubb Klubb på stadium.se https://share.google/k9CaiCIQYSbNBdfPL
Den nya klubbvästen heter "Idaho" och kan fås med tryckt eller broderad logga. Om det finns intresse för denna så ordnar Jens (Nancys pappa) med en beställningslista.
| Ädelstenar Träning | 8 dec, 17:00 |
| Rubin Träning | 8 dec, 18:30 |
| Ädelstenar Träning | 9 dec, 15:30 |
| Föräldragruppen Provning klubbkläder | 9 dec, 16:00 |
| Ädelstenar Träning | 10 dec, 15:30 |
Kom ihåg att provning för klubben anordnas på Stadium i Birsta 9/12 (se kallelse för mer info)
RapporteraRapportera
Samtidigt som Rubin, Emerald, Opal och Ametists träning… Hur ska dom göra för att hinna med? Får dom ett annat tillfälle? Tror vi behöver boka om detta.
RapporteraRapportera
Hej Maja! Kolla om du kan boka om till en annan istid. Planeringsmässigt tar det 2 - 3 veckor att planera in en provkväll. Återkoppla ASAP så jag kan återkoppla till Peter. Annars får vi ta det efter jul istället, då är mina förslag 6:e alt. 13:e januari, vilket datum passar bäst i din planering? Skulle även behöva svar på när skridskoskolan är planerad att dra igång? Mvh Jens
RapporteraRapportera
Ewelina får hoppa markpasset så hinner hon till provkvällen, med tanke att dom har 5-6 träningar i veckan så blir ingen bra en bra dag säkert. Bra jobbat av Jens at ordna en kväll, tänker att man får lägga upp en till provkväll efter jul då de som inte prövat kanske kan göra de.
RapporteraRapportera