Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll.
A-lag Herrar Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Vad glada vi blev att se TIF ikväll, vilken energi och kraft, med lite mer skärpa framför mål så hade segern blivit ännu större, men vi skall ej klaga alla gav järnet, Rikard Svensson-Björn Hansson-Filip Haak får guldstjärnorna ikväll, egentligen vill man ge stjärnor till hela laget. :( :(
Rapportera
Tack så mycket Dan & Oskar.... kul att höra att man är lite uppskattad iaf :) Kom igen nu imorn gubbar, jag vill lira lite till denna säsongen och jag är inte tillbaka fören till kvalet, så se till att fixa de nu.... Kommer och skriker, kanske till och med blir årets första referat imorn :) :)
Rapportera
I morgon kväll gäller det att ta på blåstället, vi möter ett starkt fysiskt lag Yngsjö, de är duktiga på fasta situationer efter som det är ett storväxt lag, den kanske bäste Stefan "Lillen" Olsson gäller det att ha stenkoll på, han brukar dominera med sitt huvudspel och han står i regel alltid rätt, han närmar sig ju de 50 men håller fortfarande hög klass, här måste TIF spelarna gå in hårt och resolut och ej låta "Lillen" styra spelet, det är nästan så att man rekomenderar tränaren i TIF att punktmakera honom, han har avgjort en del matcher mot TIF, även när han spelade i Brösarp var han ett spöke.
Vi har fortfarande allt i egna händer för ev. Kvalspel uppåt men då går det ej att agera så tafatt som vi gjort mot Vanneberga och Vä. Lycka till grabbar och kämpa till sista blodsdropen.
Ge inte upp "Eddie" Du är en sann TIFARE. :) :)
Ej, jappe det var inte träbenet denna gången:P detta var faktisk ett placerat skott )
Rapportera
Kroppsdelar ingår i glansligan, typ som addes träben i sjöbo :)
Sen är det ju allmänkunskap att vinnaren i glansligan står för underhållning och förfriskningar på avslutningsfesten i höst. :)
nej vadå jappe?? fattar ingenting?? gav faktiskt inte mig själv glansar utan mitt korsband :)
Rapportera
Dumt att ge dig själv 7000 glansar eddie, nu vet du vad som gäller till avslutningsfesten... :)
Rapportera
så många stavfel :) jaja ville bara tillägga att adde faktiskt gjorde målet, vill bara retas lite med dig adde :)
Rapportera
Ursäkta gubbarna skall naturligtvis se ut så här :) :)
Rapportera