Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tollarps IF A-lag Herrar Fotboll.
A-lag Herrar Fotboll
Följ oss för uppdateringar
tyvärr så crasha sändningen helt nu!!! det står 1-2 till kiaby.... vi kommer skriva slutresultatet här
Rapportera
Hejsan!
Kommer ni att arrangera sportlovscupen 2011?Vilket datum isf?
Vi tar sikte på att vinna återstående matcher och göra det vi kan för att påverka slutplaceringen. "Vidic" tar steget ner och bildar mittlås med Jimmy. Vi släpper inte igenom en enda levande själ :)
Rapportera
Två matcher kvar till ett spännande kval, ge nu järnet i de två sista matcherna, chansen finns fortfarande till en andra plats, och ett gynnsammare kval, framförallt blir allting positivare och man får energi utav att vinna matcher.
Så till morgondagens match mot Kiaby, här gäller det att stå på Anders "skryngkelben" Hanssons hälar och ge honom några bröstvärmare så tappar han humöret och glömmer att spela fotboll.
LYCKA TILL!!!!!!!
P.S. Tollarp och Kiaby är de lag som har överraskat mest positivt i div 5 2010, experternas expert Patrik Persson kristianstadsbladet hade tippat Tollarp som 8.a i serien och att Kiaby skulle få kvala som lag nr 10 för att hålla sig kvar :) :)
Med sex man borta från ordinarie uppställning på grund av skador och avstäningar orkade vi ej stå imot Kiaby, den vi hade varnat för "skrynkelben" Hansson får stå omarkerad och göra 0-1, sedan kvitterar TIF på ett fint anfall där "Rille" avslutar med ett skott i nättaket, Kiaby avgör när 10 min återstår 1-2.
RapporteraDet viktiga nu är att få alla spelbara till kvalet. :/ :/