Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torshälla GK Tävlingsgrupp Ungdom
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torshälla GK Tävlingsgrupp Ungdom.
Tävlingsgrupp Ungdom
Följ oss för uppdateringar
Lägervecka med Bogeys & Birdies Cup (tidigare Teen Cup) vecka 25. Öppet för alla som är med i träning (dock begränsat till max antal: 25 st).
Måndag-Torsdag: 09:00-15:00 för spelare med hcp 36 eller lägre.
Måndag-Torsdag: 09:00-11:00 för spelare med hcp 37 eller hcp (även de utan hcp).
På torsdagen spelar alla Teen Cup. Spelare med hcp 36 eller bättre spelar 18 hål klubbkval i sin åldersklass. Spelare med högre hcp spelar klubtävling. Spelare utan hcp spelar på korthålsbanan.
Lunch ingår INTE.
Anmälan görs till shopen 016-35 87 22 eller mail kansli@torshallagk.com
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Lägervecka med Bogeys & Birdies Junior Cup | 15 jun, 09:00 |
| Svenska JNR Touren ELIT #3 | 23 jun, 08:00 |
| Svenska JNR Touren DIV 1 #3 | 24 jun, 08:00 |
| Svenska JNR Touren DIV 2 #3 | 25 jun, 08:00 |
| Rookie Tour Sörmland #3 | 25 jun, 10:00 |
Anmäler man till tävlingen separat? Eller är den med i lägeranmälan?
RapporteraRapportera
@Sofia = Som jag tolkar det är alla (under 16 år) som är med på lägret är med på tävlingen. Om man INTE är med på lägret så bör man ändå vara med i klubbkvalet på Bogeys & Birdies Junior Cup, då det är en del av en rikstäckande tävling. Checka gärna med Ludde eller Togga på kansliet.
RapporteraRapportera