Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grums IK FK Team-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grums IK FK Team-2013.
Team-2013
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Då är det dags för en ny fotbollssäsong och nu är det dags för TEAM 2013 att gå upp från fotbollsskolan och göra ett eget lag.
För att detta skall kunna ske så behöver vi få ihop 3 aktiva ledare för träningar samt några ytterligare föräldrar att hjälpa till med saker utöver själva träningarna.
Jag heter Johan Grumer och kan jag tänka mig rollen som tränare, men jag behöver support från någon/några ytterligare ledare för att vi skall få till meningsfulla träningar och möjlighet att medverka på de matcher som förhoppningsvis blir av.
Återkoppla gärna om era barn är intresserade av att vara med i GIK fotboll TEAM2013 i år och om ni dessutom kan tänka er att själva stötta upp som ledare eller supportförälder.
Uppdateringar om status för laget kommer kommuniceras via ”https://www.laget.se/Team-2013”.
Låt oss hoppas få ihop tillräckligt med ledare så att vi får till ett lag för TEAM2013.
Med vänlig hälsning / Johan
Johan_grumer@hotmail.com
Inga kommande aktiviteter
| 9 dec | Julbord för Grums Fotboll |
| 9 dec | Information om Fritidskortet för vårdnadshavare |
| 1 dec | Gåfotbollen hänger i |
| 27 nov | Julen är en lagsport! |
| 24 nov | Seriförslagen från Förbundet |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera