Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torup/Rydö FF P10-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torup/Rydö FF P10-11.
P10-11
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Lite info om Eskilscupen. Finns en app till turneringen eller på Eskilscupen.se för att finna info jag ev. missat.
Avresa Torulund Tors 3/8 ca. 15.30-16.00 o framme på sovplatsen ca. 17.00 på Gläntanskolan Merkuriusgatan 200 Helsingborg, detta är adressen men det ligger i Ödåkra strax bakom Väla.
Vi får frukost, lunch o middag på fre-lör samt frukost-lunch på söndag. Man ska ha med sig fotbollsgrejer, sovsaker till att ligga på skolsalsgolv samt andra grejer som ni säkert själva kan räkna ut på ett ungefär vad som behövs för fyra dagar o tre övernattningar.
Ledarna kan ta med sig en tvättlina för att hänga blöta kläder i sovsalen o laddning av mobiler får ej ske nattetid pga brandrisken.
Fredag spelar vi på Toftavallen Ödåkra ( alla matcher är 2x20 min / det är 98 lag enbart i P13 9 manna klassen )
8.50 mot Gantofta
13.50 mot. Bjärred Röd
Lör spelar vi på Laröds IP i Laröd
13.50 mot Glumslöv
16.20 mot Landvetter
18.50 kvalmatch till slutspelet mot ej bestämd motståndare
Sön spelar vi beroende på resultatet på fre-lör samt i kvalmatchen. Finns många alternativ på spelplats till söndagen.
Finns säkert saker jag glömt men med hjälp av appen, hemsidan o sunt förnuft kan ni säkert räkna ut det. Eller får ni höra av er till ledarna eller mig..
Veckan som kommer är det träning inför cupen på måndag o onsdag 17.30-19.00 på Torulund båda gånger, hoppas verkligen på att alla kommer på träningarna så vi blir förbereda på cupen.
Ha det gott tills vi ses o peppa killarna att detta kommer bli en rolig upplevelser med inte bara fotbollsmatcher utan allt runtomkring.
/ Fredrik Engberg
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera