Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Tygriket 99 A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Tygriket 99 A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Fredagen blev till stor del fylld av sorg i Tygrikets hjärtan. Även om det fanns lite upplysta hörn där bland annat Tom fanns med som återigen hittat tillbaks till truppen. Även hemmalagets arrangemang är återigen värt att nämnas, det är troligtvis i särklass det som lägger ribban högst även i årets säsong.
Tygriket höll jämn takt med Stenungsund första perioden. Dock föll man i andra tillbaka och fick gå till paus med ett tungt 5-1 underläge. En situation som man tyvärr aldrig lyckades reda ut trots en betydligt bättre 3 period med ett flertalet lägen som kanske borde resulterat i lite nätrassel.
Målskytt för dagen: Mini-Peet
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera