Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Triangelns IK F-01
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Triangelns IK F-01.
F-01
Följ oss för uppdateringar
Hej
Även detta år är det möjligt för er att delta i Tematräningarna, eller som det nu heter Distriktssamlingar.
Triangelns IK är en förening som har beviljats Sörmlandslyftet och därför får ni som deltar bara betala 50 kr per gång. Ni betalar till konto på Triangeln bankgiro 278-0948. Skriv då , vem betalningen gäller.
Nytt för i år är att ni själva anmäler er inför varje gång.
Jag skickar med informationen som kom från ansvariga för detta, se nedan.
"
Tematräningarna byter namn och kommer fortsättningsvis att heta Distriktssamlingar. Förutom namnet så kommer också innehållet att revideras där vi tillsammans med SvFFs Riksinstruktör har arbetat fram ett helt nytt program för träningarna. Under hösten kommer vi att genomföra 3 st samlingar för målvakter (två orter per datum) samt 2 st samlingar för utespelare (fyra orter per datum). Målvaktsamlingarna är öppna för spelare födda -99 till -05 och Utespelarsamlingarna är öppna för spelare födda -01 och -02. Till hemsidan är uppdaterad med info och anmälningar går nu att göra via föreningens Fogis eller via SöFF hemsida (SöFF).
Nytt för i år är att anmälan görs till respektive tillfälle. Detta för att undvika de många återbuden när anmälan gjorts en gång för alla tillfällen. Anmälan till respektive tillfälle är öppen till 7 dagar före respektive aktivitet. Kostnaden per tillfälle är 150 kr per spelare och som tidigare får föreningar som beviljats Sörmlandslyftet 75 % rabatt på kostnaden (gäller 2015 tills vidare), vilket faktureras föreningen efter genomförda samlingar."
Puhh det var mycket information/ Jonas
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera