Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Triangelns IK P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Triangelns IK P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Innan sommaruppehållet informerade vi killarna om Sebastian Larssons fotbollsakademi - SLFA.
Detta ska ses som en möjlighet för de spelare som vill lägga ner ytterligare tid och energi i sin fotbollsutveckling.
SLFA är ett komplement till den verksamhet vi bedriver i TIK P05 och när det drar igång så kommer de anordna träning en gång per vecka.
Till SLFA kommer cirka 12-16 spelare från Eskilstuna att erbjudas plats - det finns således ett begränsat antal platser. SLFA ett separat inititativ och ingenting som är kopplat till Triangelns IK.
SLFA arrangerar nu två provträningar som ligger till grund för uttagningen.
Är DU intresserad att delta på provträning, meddela ditt intresse snarast till oss då vi ska meddela vilka spelare som kommer från vårt lag. Det går bra att prata med någon ledare vid träning alternativt maila till vår lagmail:
triangelnp05@gmail.com
Sista datum för intresseanmälan är 10 Augusti.
Har du redan meddelat intresse behöver du förstås inte göra det igen.
Vid frågor så kontakta i första hand Andreas eller Pehr.
Elliot vill 👍
RapporteraRapportera