Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK TIK07
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK TIK07.
TIK07
Följ oss för uppdateringar
Öppningen av Anton Lander Café är framflyttad en vecka eftersom isen i Lillstrimmahallen inte är klar. Det innebär att våra första arbetspass är vecka 38. Arbetspassen kommer läggas in i Workplanner så fort systemet är tillgängligt för oss. Nya användare/spelare får ett mail med inloggningsuppgifter när de registreras.
Hockeykontor Norr genomför utbildningar i OVR, anmälan sker via länkarna:
TSM och OVR är det digitala system Svensk Ishockey använder sig av. I TSM rapporteras alla spela, domare, tränare, lag med mera. OVR är ett rapporteringssystem kopplat till TSM för att kunna rapportera matcher.
Vid fem olika tillfällen erbjuder vi nu utbildning i Svensk Hockeys tävlingssystem, TSM/OVR. Utbildningen kommer att hållas digitalt via Teams.
Utbildningen riktar sig till de personer som fungerar som föreningsadministratörer och för de som är ansvariga för matchrapportering i lagen. Utbildningen är kostnadsfri!
Varje utbildning är öppen för 50 deltagare. Anmäl er till det tillfälle som passar er bäst. Sprid gärna ordet i er förening och se till att så många som möjligt anmäler sig.
30/8 kl 18.30 Utbildning 1
30/8 kl 20.00 Utbildning 2
5/9 kl 18.30 Utbildning 3
5/9 kl 20.00 Utbildning 4
7/9 kl 18.30 Utbildning 5
// Kattis