Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK TIK06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK TIK06.
TIK06
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lite info kring Riksbud cup.
Samling 18:45 för de som skall spela fredagsmatchen. De som inte spelar på fredag är Felix, Wilmer,Jocke, Anton H och Anton L. På lördag samlas vi 07:30 och vi återkommer under fredagen med vilka som vilar.
Vi kommer att spela med fasta backar. Alla kommer att spela minst fyra matcher och backarna spelar sex matcher. Förändringar kan göras om vi ser behov av det.
Backar kommer att vara; Alfred E, Oscar, Erik, Alfred L, Isak och Adrian TH.
Utöver hockeyutrustning behöver grabbarna ha med sig kläder för att kunna värma upp. Ev frukt kan vara bra också.
Vi kommer att ha ett hektiskt schema under helgen och det är viktigt att äta, dricka och vila mellan matcherna och få bra med sömn för att orka. Vi kommer att få lunch, mellanmål och middag under helgen men det är oklart om vi får något under fredagen.
Under cupen gäller godis och drickaförbud både i hallen och hemma och vi kommer dessutom inte att tillåta energidrycker som Nocco, Powerade och liknande. Vi rekommenderar istället vatten och frukt mellan matcherna.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera