Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trångfors IF F-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trångfors IF F-14.
F-14
Följ oss för uppdateringar
Hej
Tre saker, vi börjar med den bättre; Kristofer Häggberg har anslutit sig till tränarkretsen, så i dagsläget är vi tre stycken tränare, vilket vi är väldigt tacksamma för. Det som vi nu saknar mest är en lagledare.
Sen, vi anser att tjejerna är lite för små för att ha en träning som slutar 1930, därför har vi fått en ny tid; Söndagar 13-1430 på konstgräset, med start 30/5.
Den nya tiden är inte heller helt optimal, men vi får tänka att det rör sig ett par veckor, för när vi kommer ut på vanligt gräs kommer träningstiderna bli bättre.
Detta innebär då alltså att det INTE är någon träning nu på söndag, utan på morsdag kör vi nästa gång (så, nu har vi säkert hjälpt många komma ihåg den dagen också :) )
Sen, anser ni att ert barn klarar sig själva under träningen, är det helt OK för oss att lämna ert barn under träningstiden, förutsatt att vi inte är kort om tränare och behöver hjälp från er föräldrar, men då signalerar vi det antingen här eller på plats innan träningen.
Det här kommer att bli en rolig säsong, tjejerna gjorde ett ypperligt jobb idag!
Ses 30/5 kl 13. :)
| Träning | 17 maj, 18:30 |
| Lagjobb Städning Värmeverket | 19 maj, 18:30 |
| Träning | 20 maj, 18:30 |
| Jokkmokks SK (hemma) | 23 maj, 15:45 |
| Träning | 24 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera