Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosa Edanö IBK Pojkar Röd C
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosa Edanö IBK Pojkar Röd C.
Pojkar Röd C
Följ oss för uppdateringar
Hej Spelare och föräldrar!
Pga att vår torsdagsträning krockar med annan idrott för ett antal spelare och ledare så har vi ny lyckats byta tillbaka till vår gamla tid, så from v.36 så utgår träningarna på torsdagar i Hedebyhallen och ersätts med träningar ONSDAGAR 20.00-21.15 i LÅNESTAHALLEN.
Så from v.36 gäller följande:
Måndag 17.30-19.00 Lånestahallen
Onsdag 20.00-21.15 Lånestahallen
Söndag 08.30-10.30 Tomtaklinthallen (förutom v.36 då den ersätts av cup i Nyköping)
Vi förstår att det kan ställa till det för spelare eller föräldrar med ett byte av träningsdag, men vi ledare har tagit detta beslut utifrån den största delen av laget.
Har ni frågor så tveka inte att höra av er!
Mvh Ledarna
| Träning | 5 jan, 17:15 |
| Träning | 7 jan, 17:30 |
| Träning | 12 jan, 17:15 |
| Träning | 14 jan, 17:30 |
| Telge SIBK (hemma) | 17 jan, 12:00 |
Åh vad synd att de inte får någon tid i Hedebyhallen. Vet en som kommer att bli besviken här hemma 😢
RapporteraRapportera
Måndag 17:30-19:00 ??? (Står 18:30-19:00). Förmodar att det ska vara 17:30.
RapporteraRapportera
Vi förstår det, vi hade också velat ha en tid där, vi har en dialog med klubben, men för stunden prioriterade vi ett hög närvaro på träningar.
RapporteraRapportera
Tack Anders, det är ändrat.
RapporteraRapportera