Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trosabygdens SS Teknik
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trosabygdens SS Teknik.
Teknik
Följ oss för uppdateringar
Sommarlovet lider mot sitt slut och snart drar simträningen igång igen, nästa vecka. Vi kör samma upplägg med träningar och grupper som förra läsåret men med några få justeringar.
Måndag kl 19 - Mona och Lisa
Onsdag kl 19 - Maria H, Oskar, Maria E, Angelica (landträning kl 19.15)
Lördag kl 9 - Angelica och Ingrid
Vi fortsätter att erbjuda prova på-sim för de ungdomar som är intresserade av att börja simma hos oss på lördagar kl 10.
Tyvärr försvinner söndags-träningarna pga för få deltagande, vilket inte gjorde det hållbart att fortsätta erbjuda simträning dessa tider.
Njut av sista veckan på sommarlovet så ses vi nästa vecka!
Hälsningar, tränarna
Hej!
RapporteraSkönt att simningen drar igång igen.
Viktor R har nu fyllt 14 år.
Vi undrar om han då kan börja träna även måndagar, eller är det fortfarande bara onsdagar och lördagar.
Han kommer som tidigare bara kunna komma varannan lördag då han är hos sin pappa varannan helg. Därför skulle det vara bra om han även kan köra måndagar//Helena
Rapportera