Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trönninge BK P11 - 2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trönninge BK P11 - 2014.
P11 - 2014
Följ oss för uppdateringar
Efter denna helg är det 5 omgångar med matcher kvar, man kan se alla planerade matcher här på Min Fotboll (man måste ha skapat ett konto och vara inloggad).
Man kan även se matcherna i laget.se eller appen under vår kalender.
Kallelse till matcher skickas ut onsdag veckan innan omgången och måste svaras på senast på söndag, de utagna lagen skickas därefter ut senast på tisdagen.
Exempel: För matchomgång 4 så skickas kallelse onsdag 21/8 och måste svaras på senast söndag 25/8, lagen presenteras senast tisdagen 27/8 och matcherna spelas söndagen 1/9 (ibland kan avvikande matchdag förekomma).
För att bli kallad till match skall man ha tränat minst 2 av de senaste 6 träningarna.
Till de tre lagen tar vi ut de 30 spelare som har högst träningsnärvaro, har några lika så kan lotten få avgöra.
Träningsnärvaro är alltså viktigt för att delta i matschpsel, detta för att vi övar och förbereder spelarna inför matcherna.
Vid förhinder (sjukdom och dylikt) så kan de som ej kallats eller står över bli inringda.
Obs! Tänk på att meddela oss ledare i så god tid som möjligt om ni får förhinder så vi hinner göra detta.
Hälsningar
Ledarna
| Spel med kompisar | 2 jan, 10:00 |
| Spel med kompisar | 5 jan, 10:00 |
| Träning | 6 jan, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera