Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Trönninge BK Vilande
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Trönninge BK Vilande.
Vilande
Följ oss för uppdateringar
Hej
Hoppas alla har haft en lång och skön ledighet och haft möjlighet att ladda batterierna.
Torsdagen den 5 Augusti börjar vi träna igen, vi börjar hösten med ett litet mini Camp.
Det är träning Torsdag kl 18:00
Sedan är det träning igen på fredag förmiddag kl 10:30
Lunch i klubbstugan (pannkakor)
Träning fredag kl 13:15-15:00
På lördagen kör vi en internmatch kl 10:30.
På fredagen kommer vi att behöva hjälp med servering samt uppvärmning av pannkakorna (inköpt frysta resturang pannkakor), Skriv i tråden eller skicka ett sms (0706197507) om ni kan hjälpa till.
Kallelse kommer att komma det är viktigt att ni svarar så vi vet hur många vi blir både för internmatchen samt för lunchen på fredagen.
Första matchen kommer redan på Söndagen då vi har bortamatch mot Onsala, det kommer kallelse under nästa vecka till denna match. Sedan rullar det på med 2 träningar samt 2 matcher i veckan.
Då vi idag är tre (3) ledare och har två (2) lag så skulle vi gärna se att någon mer kunde hjälpa till kring träningar och matcher, ju fler som kan dela på ansvaret ju lättare är det. Vi vill helst alltid vara två (2) ledare per match men detta blir lite svårt när vi bara är tre stycken.
Kiosk
Vi kommer under hösten att försöka hålla en liten kiosk med Kaffe, dricka någon kaka samt kanske något godis på hemmamatcherna. Det kommer att komma ett schema veckan innan första hemmamatchen, kan man inte så är man fri att byta med varandra.
| 11 apr | Skills armband |
Nicholas kommer endast på torsdagsträningen
RapporteraRapportera
Olle kommer nästa vecka men vi har inte möjlighet att hjälpa till med lunchen, då vi jobbar båda två.
RapporteraRapportera
Tack Ellen, jag ringer dig på Onsdag
Rapportera/Henrik
Rapportera