Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tabergs SK

Följ

Tabergs SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Träning F/P-14/15


      11:00
    • 11:00

      Tabergs SK gul (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Mariebo IK röd (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Bankeryds SK svart (borta) F-10/11


      14:00
    • 13:00

      Bankeryds SK (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 15:00

      A-laget herrar Klubblokalen


      23:59
    • 15:00

      Husqvarna FF vit (hemma) F-08/09


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Värnamo Södra FF röd (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Mullsjö IF (hemma) A-lag Damer


      13:00
    • 12:00

      Mariebo IK vit (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      P 09 (hemma) P-09


      15:00
    • 16:00

      Barnarps IF vit (hemma) F-08/09


      18:00
    • 17:00

      Norrahammars GIS (9-m) (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Gislaveds IS (hemma) F-07


      20:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:45
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Mariebo IK seriematch F-07


      20:00
    • 17:30

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:45
    • 18:15

      Mariebo IK 1 (borta) F-07


      20:15
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
  • 12Lör
    • 10:00

      Match borta mot Haga P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-14/15


      11:00
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) P-08


      13:00
    • 13:30

      Nässjö FF röd (borta) F-08/09


      15:30
    • 14:00

      Sommens AIF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Hemma match mot Mariebo P-11


      16:00
  • 13Sön
    • 09:00

      Anders Nilsson (privat) Klubblokalen


      20:00
    • 10:00

      Bankeryds SK 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Råslätt SK (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Norrahammars GIS (hemma) F-10/11


      12:00
    • 12:00

      Husqvarna FF röd (borta) P-09


      14:00
    • 15:00

      Egnahems BK svart (borta) P-09


      17:00
    • 16:00

      IF Eksjö Fotboll vinröd (borta) F-08/09


      18:00
    • 16:30

      Tsk-hovslätt F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Tenhults IF (borta) A-lag Herrar


      19:00
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10/11


      18:30
    • 17:45

      Träning P-08


      19:30
      Tabergs IP B3
      Anteckning: Då kallar vi till träning igen då.

      Kom ombytta och klara.
      Vi samlas utanför klubbstugan i våra löparskor klockan 17:45 för 30 minuters fys.
      En välfylld vattenflaska i handen och spring i benen.

      Vi stretchar 10 minuter efter träningen.

      Kallelsen stänger 45 minuter innan träningen börjar. Bra att veta om ni vill ändra.

      //Ledarna
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08/09


      20:00
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      P 09 (hemma) P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
  • 19Lör
  • 20Sön
    • 10:00

      IF Haga (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (hemma) P-08


      12:00
    • 12:00

      Malmbäcks IF (hemma) F-08/09


      14:00
    • 14:00

      IF Haga 2 (hemma) P-06


      16:00
    • 16:00

      Nässjö FF 1 (hemma) F-07


      18:00
    • 17:00

      IF Haga (borta) A-lag Herrar


      19:00
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Match mot Egnahem P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-14/15


      11:00
    • 11:00

      Egnahems BK (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF B (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:00

      Mariebo IK gul (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Träningsmatch P-13


      14:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) F-07


      14:00
    • 16:00

      F07 lagaktiviteter Klubblokalen


      00:00
    • 16:00

      Torpa FF (borta) A-lag Herrar


      18:00
  • 27Sön
    • 00:00

      F07 lagaktiviteter Klubblokalen


      12:00
    • 07:45

      Träning F-07


      16:00
    • 10:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Säsongsavslutning P-08


      13:00
    • 13:00

      Ölmstads IS (borta) P-06


      15:00
    • 13:00

      Match Borta mot Egnahem P-11


      14:00
    • 17:00

      Match mot mariebo P-09


      19:00
    • 17:00

      Nässjö FF röd (borta) F-08/09


      19:00
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
  • 30Ons