Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Svartbjörnsbyns IF SIF-PF19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Svartbjörnsbyns IF SIF-PF19.
SIF-PF19
Följ oss för uppdateringar
Godkväll!
Upprepar infon från träningen till de som inte var där.
Lagfotografering 15/6 kl.13:30 blankett ska fyllas i och tas med till fotograferingen, ni som inte fått någon säg till på torsdagsträningen eller under nästa vecka så får ni en.
Travet 14/6 parkeringsvakt/entrevärd
Vi behöver fortfarande någon som tar passet kl.19:45-22:00
Vi behöver svar senast fredag 6/6 då vi ska vidarebefordra till Mattias vilka som kommer. Om ingen anmäler sig frivilligt måste vi tyvärr välja någon på måfå. Vi vet att det är några som ska stå för syskons lag och vi vill försöka undvika att någon behöver stå dubbla pass.
Slutligen så informerade vi om att laget behöver en ny lagledare och minst två nya tränare, helst tre till då det är så många barn.
Jag (Emmelie) och Victor (lagledare) kommer inte fortsätta då vår dotter tyvärr inte ville fortsätta spela i år.
Björn kommer vara kvar och Johan har anslutit som tränare, det tackar vi för. Således behövs fortfarande en lagledare och 1-2 tränare till.
Har ni några frågor är det bara höra av sig till någon av oss.
Inga kommande aktiviteter
Jag skulle kunna engagera mig men har tyvärr inte möjlighet att vara två dagar/vecka. Finns möjlighet att köra endast en dag per vecka eller kan man kanske dela ansvaret på flera föräldrar?
RapporteraRapportera
Absolut går det! Ju fler det är desto mer går det att anpassa
RapporteraRapportera
Kanske lagledare Emma ?
RapporteraRapportera
Ja det kanske skulle vara bra.
RapporteraRapportera