Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj lag/grupp

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:10

      Upsala IF (borta) F-12


      14:30
    • 09:30

      Matcher/sammandrag knatteligan F-13


      14:00
    • 10:00

      Danmarks IF P09 Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      SK Iron (borta) Juniorlag Damer


      13:00
    • 12:30

      Sammandrag, Knivsta IK P-13


      16:30
    • 13:00

      Skuttunge SK (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Danmarks IF F2010 Röd (hemma) F-10


      16:00
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) P-12


      16:00
    • 15:00

      Härnevi BK (hemma) A-lag Dam


      17:00
    • 15:00

      Vattholma IF (hemma) F-08


      17:00
  • 5Sön

    • 11:30
    • 11:00

      Rosersbergs IK P10/11 (borta) P-10


      13:00
    • 11:30

      Vaksala SK Svart 2 (borta) F-09


      13:30
    • 11:30

      SK Iron Vit (borta) P-10


      13:30
    • 11:30

      SK Iron P-10 (borta) F-10


      12:45
    • 12:00

      Enköpings SK FK P08 Grön (borta) P-08


      14:00
    • 13:30

      IK Sirius FK P09S 1 (borta) P-09


      15:30
    • 14:00

      Enskede IK (borta) P-04


      16:00
    • 14:00

      Skuttunge SK 2 (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 14:15

      Sigtuna IF FK YJ Vit (borta) P-07


      16:15
    • 15:00

      Sunnersta Svart (hemma) P-12


      16:00
    • 15:15

      Danmarks IF P08 Röd (borta) P-08


      17:15
    • 16:00

      Vattholma IF (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Wattholma IF (hemma) F-10


      17:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Upsala IF Fotboll P10 vit (hemma) P-10


      19:30
  • 6Mån
    v.36
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 08:30

      Vaksala SK (borta) F-12


      14:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje F11 Röd (hemma) F-11


      12:00
    • 10:00

      UNIK (hemma) P-12


      12:00
    • 11:00

      Alsike IF Damjunior (hemma) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) P05/06


      13:00
    • 11:45

      Upsala IF Fotboll P09 vit (borta) P-09


      13:45
    • 13:00

      Unik FK (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      IK Sirius FK P10B 3 (hemma) P-10


      16:00
    • 14:20

      Fikaförsäljning F-10


      17:00
    • 14:30

      BollMajor på Herrlagsmatch F-10


      17:00
    • 15:00

      IFK Uppsala 2 (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 15:15

      Danmarks IF (borta) P-11


      16:45
  • 12Sön
    • 08:50

      Matcher/sammandrag knatteligan F-13


      11:40
    • 09:30

      Gamla Upsala SK (borta) P-12


      11:30
    • 10:00

      Börje SK (borta) F-09


      11:15
    • 10:00

      BKV Norrtälje P10 Röd (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Storvreta IK P09:blå (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Börje SK (borta) F-10


      11:15

    • 11:30
    • 12:10

      Matcher/sammandrag knatteligan F-13


      15:00
    • 13:30

      Matchspel mot VP! P-13


      16:00
    • 14:00

      Håbo FF Vit (borta) F-10


      16:00
    • 14:30

      Bortamatch mot Storvreta P-11


      16:15
    • 15:00

      Forssa BK (hemma) P-04


      17:00
    • 15:00

      IK Sirius FK P07S (hemma) P-07


      17:00
    • 16:00

      Rimbo IF F09 (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Östervåla IF (borta) F-08


      18:00
    • 17:00

      Gamla Upsala SK P08 Svart (hemma) P-08


      19:00
    • 18:00

      Örsundsbro IF (borta) A-lag Dam


      20:00
  • 13Mån
    v.37
    • 16:30

      Jenny Stålhammar, möte SISU Fotboll


      17:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Tärnsjö IF (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch mot Vaksala med F-10 F-11


      19:30
    • 18:00

      Vaksala SK F10/11 (hemma) F-10


      19:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      IK Sirius FK P08S (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Unik FK P09 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Uppsala (borta) P-12


      14:00
    • 10:00

      Strandens dag P05/06


      14:00
    • 11:00

      Dalkurd FF U14 (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Procyon BK 2 (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 13:30

      Danmarks IF P2010 Vit (borta) P-10


      15:30
    • 13:30

      UIF Uppsala (hemma) P-11


      15:15
    • 15:00

      Visby AIK (hemma) P-04


      17:00
    • 15:00

      Järlåsa Vittinge FF (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 15:00

      Storvreta IK F08:blå (hemma) F-08


      17:00
    • 16:15

      Alsike IF F13/F14 (borta) F-07/06


      18:15
  • 19Sön
    • 09:30

      Matcher/sammandrag knatteligan F-13


      12:30
    • 10:00

      Bälinge IF P10 Svart (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Vreta (hemma) P-12


      13:00
    • 10:00

      SK Iron (hemma) P-11


      11:30
    • 12:00

      Gamla Upsala SK J (borta) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:30

      Knivsta IK F10 (2011) (borta) F-11


      14:30
    • 14:00

      Vaksala SK Röd (hemma) F-10


      16:00
    • 15:30

      SK Iron (borta) F-09


      16:45
    • 15:30

      SK Iron (borta) F-10


      16:45
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      IK Sirius FK (hemma) P05/06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 20Mån
    v.38
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Vaksala SK U15 (borta) P05/06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
      Granebergs IO, Plan G7
      Anteckning: Kallelse till ordinarie tisdagsträning.

      NOTERA! Denna träning kommer del flesta av oss ordinarie ledare tyvärr ha förhinder.
      Erika och Anne (Isaks resp. Wilmers mamma) har meddelat att de kan ställa upp så att träningen ska kunna bli av. Jättesnällt! Skulle någon mer känna att ni kan/vill ställa upp och vara med, skriv gärna i Gästboken (https://www.laget.se/SAIFP09/Guestbook) så vet vi om det. Det är såklart jättevälkommet!

      Tid: 17:00-18:30 (men kom gärna minst 5 min innan så vi kan komma igång på utsatt tid)
      Plats: Granebergs IO, Plan G7 (7-mannaplanen längst ner mot vattnet)
      Utrustning: Kläder "efter väder", benskydd, vattenflaska

      Fortfarande viktigt att man känner sig HELT FRISK för att komma och träna.
      Stanna hemma vid tecken på sjukdomssymptom (såsom feber, hosta, snuva, halsont).

      SVARA gärna på kallelsen, även om ert barn INTE kommer. Tack! :-)

      Mvh,

      Ledarna i P-09 genom Magnus
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:45

      Gästande lag (hemma) F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Fira seriesegern! A-lag Dam


      20:30
    • 19:30

      Håbo FF 2 (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      Alsike IF F11 Gul (hemma) F-11


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje (borta) P05/06


      12:00
    • 10:15

      Alsike IF F10 Gul (borta) F-10


      11:30
    • 10:30

      SK Iron (borta) F-08


      12:30
    • 11:00

      Johannesbäck FF (hemma) A-lag Herr


      12:00
    • 11:00

      Danmarks IF P07 (hemma) P-07


      13:00
    • 11:45

      Kallelse till bortamatch mot Danmarks IF P-11


      13:00
    • 12:00

      Storvreta IK P09:vit (borta) P-09


      14:00
    • 13:00

      Skuttunge SK/IK Hinden (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Storvreta IK P10 vit (hemma) P-10


      16:00
    • 14:15

      Upsala IF Fotboll U17 (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
  • 26Sön
    • 10:00

      SK Wigör P10 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:30

      Börje SK (hemma) F-09


      12:30
    • 10:30

      IK Fyris (borta) F-12


      14:30
    • 10:30

      Börje SK (hemma) F-10


      11:45
    • 10:30

      Kallelse till Bortamatch mot Knivsta IK P-11


      12:00
    • 11:00

      Hammarby TFF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Films SK/IFK D-Ö F07 (borta) F-07/06


      13:30
    • 12:00

      Almo BK/Upplands-Ekeby IF (borta) P-09


      14:00
    • 12:45

      IF VP Uppsala (borta) F-09


      14:45
    • 14:00

      Alsike IF P10 Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 14:00

      Fikaförsäljning F-08


      17:00
    • 15:00

      IK Apollon (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:15

      IK Sirius FK P05 (hemma) P05/06


      18:15
    • 16:45

      Bowling och Burgare P-07


      19:30
    • 17:00

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:30

      Flicklagen, Kenneth Nilsson Fotboll


      20:30
    • 23:00

      Säsongsanmälan P-07 Futsal


      23:00
  • 27Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte fotboll Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Vaksala SK F10/11 (borta) F-10


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch med F-10 mot Vaksala F-11


      19:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning A-lag Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:45

      Unik FK J (hemma) Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Enköpings SK FK P07 Vit (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:45

      Unik FK (hemma) P-04


      21:45
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 30Tor