Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Ledarmöte fotboll Fotboll


      21:30
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Avslutning, utesäsongen 2020 P-10


      19:30
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 3Lör
    • 10:00

      SAIF P06 mot Storvreta IK P06 Vit P-06


      12:00
    • 11:00

      Hagby IK F10 svart (hemma) F-10


      13:00
    • 11:30

      Fenix FK (borta) P-04


      13:30
    • 12:00

      Knarrbacken FC Vit (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Poolspel med GUSK och Vaksala P-13


      14:00
    • 14:00

      Avslutning P-06


      18:00
    • 14:00

      Syrianska FF (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch Alsike P-08


      16:00
    • 15:00

      Rimbo IF P09 (borta) P-09


      16:00
  • 4Sön
    • 08:30

      Träningsmatch F-07/06


      10:00
    • 09:00

      7-7 match mot Fyris söndag 4/10 kl9 P-11


      10:30
    • 14:00

      Storvreta IK P07 Blå (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Avslutning F-09


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 16:00

      Enköpings SK FK P06 Gul (hemma) P-06


      18:00
    • 17:00

      P05 Fotboll


      18:00
    • 18:30

      Unik FK P05 (borta) P-05


      20:30
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Intresseanmälan Futsal P-06


      18:05
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Fredrik Beste Fotboll


      20:30
  • 9Fre
    • 14:30

      Fredrick, Gert leverantör Gräsklippare Fotboll


      15:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 19:30

      Högbo AIK (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 10Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatch UIF P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Rasbo IK (borta) P-12


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:00
    • 14:15

      Fanna BK P05 (hemma) P-05


      16:15
    • 16:00

      Avslutning P11 Fotboll


      19:00
    • 16:00

      Lagavslutning P11 P-11


      19:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
  • 11Sön
    • 09:00

      Domarutbildning Bordtennis Fotboll


      17:00
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 12Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Intresseanmälan Öppen träning F-09


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      P06 eller 15 okt Fotboll


      20:00
  • 13Tis
    • 10:00

      SAIF 80 år Fotboll


      10:30
    • 17:00

      Fredrik Beste Fotboll


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte P-06


      19:50
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Fredrik Beste Fotboll


      21:00
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 17Lör
    • 09:00

      Träning F-12


      10:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Internmatch P-08


      12:00
    • 12:30

      Träningsmatch mot Reymersholms IK F06 F-06


      14:30
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
  • 18Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch F-06


      14:00
    • 15:00

      Gusk (hemma) A-lag Dam


      16:00
    • 16:00

      Avslutning F13 Fotboll


      18:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Säsongsavslutning F-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Jenny Stålhammar Fotboll


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Valsätra med F-08 och F-10 F-11


      19:00
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
  • 23Fre
    • 16:00

      Hämta toapapper F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Cup F-06


      00:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 24Lör
    • Heldag

      Cup F-06

    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Vaksala SK P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 16:15

      IK Sirius FK (hemma) P-05


      18:00
    • 18:30

      UNIK FK P04 (hemma) P-04


      20:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Cup F-06


      19:00
    • 00:00

      Seriespel Futsal? P-08


      00:00
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 26Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 28Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Herr Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Gemensam träning med Saif F-08 och F-10 F-11


      19:00
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
      Valsätra konstgräs
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
  • 30Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 31Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Alsike P-08


      12:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30